Zgodnie z polską tradycją, zabawę weselną rozpoczynają nowożeńcy. Pierwszy taniec jest jedną z wielu ważnych chwil podczas uroczystości weselnej. W tym wpisie przedstawiamy jedną z naszych porad weselnych – pierwszy taniec. 

Kiedy odbywa się pierwszy taniec?

   Po przywitaniu Młodej Pary oraz gości weselnych zostaje wzniesiony pierwszy toast. Po nim zespół weselny wraz z gośćmi śpiewają „Sto lat” po raz pierwszy. Jeżeli goście nie składali życzeń po Mszy Ślubnej (np. z powodu złej pogody), to czas po pierwszym toaście jest ku temu idealny. Po toaście i życzeniach goście zajmują miejsca przy stołach, zaś obsługa sali podaje obiad. Chwilę po drugim daniu zespół muzyczny zaprasza Młodą Parę na środek. Młodzi tańczą swój pierwszy taniec i tym samym rozpoczynają taneczną część imprezy weselnej, zapraszając swoich gości do wspólnej zabawy na parkiecie.

Jaki utwór wybrać?

 Aby ułatwić Państwu wybór nasz zespół postanowił przygotować Państwu listę 10 najpopularniejszych utworów, które wybierają Nowożeńcy jako utwór na pierwszy taniec.

Powyższa lista, to kilka standardowych tytułów, które są najczęściej wybierane przez nowożeńców. Wybór utworu zależy tylko i wyłącznie do nowożeńców.

Porady weselne – Pierwszy Taniec

A może coś nietypowego zamiast zwykłego tańca?

Coraz częściej pary decydują się na przygotowanie czegoś wyjątkowego dla swoich gości. Powstają nie tylko wymyślne, ale i zabawne układy taneczne, które niekiedy nawet włączają w zabawę rodzinę i przyjaciół.

Oto jedna z propozycji:

Są również pary na tyle odważne, że decydują się na chyba jeden z najsłynniejszych układów tanecznych. Mowa oczywiście o układzie z filmu Dirty Dancing. Niżej zamieszczamy wykonanie, które według nas wypadło świetnie:
Bez względu na rodzaj tańca na jaki zdecyduje się Para Młoda, ważne jest to, aby taniec pokazywał jak bardzo się kochają. Dzięki temu goście ochoczo ruszą w ich ślady na parkiet.
Zobacz również pozostałe porady: Pomysły na oczepiny